fbpx

Kviečiame į individualius susitikimus arba Atvirų durų vakarus (plačiau čia)  Registruotis

Apie mus

SVEIKI ATVYKĘ!

Socratus icon

Mūsų vizija - VDU licėjus „Sokratus“ – lyderiaujanti švietimo įstaiga Lietuvoje, kurios mokiniai demonstruoja aukščiausius akademinius pasiekimus, bei akivaizdžią socialinę brandą.
Mūsų misija - teikti kokybišką, bei inovatyvų ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą. Padėti jaunam žmogui formuotis akademinius, socialinius gebėjimus, teigiamą vertybinį pasaulį ir sudaryti sąlygas jo visapusiškam asmenybės atsiskleidimui.

Istorija

Kas mes?

VDU Licėjus “Sokratus” – šiuolaikiškas, universitetinis Licėjus Vilniuje, teikiantis kokybišką ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį ir pagrindinį ugdymą. Mes padedame atskleisti Jūsų vaiko potencialą: čia mąstome kritiškai, veikiame kūrybiškai, mokomės ir tyrinėjame bendradarbiaudami.
2016 m. įkurta mokykla “Sokratus”, sėkmingai pradėjo vykdyti priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo programas.
2021 m. mokykla tapo Vytauto Didžiojo universiteto licėjumi “Sokratus”.
Šiuo metu mokykloje mokosi 0-9 kl. mokiniai, toliau augame, 2023-2024 mokslo metams formuosime ir 10 klasę. Sudėtinė licėjaus dalis yra “Sokratus” darželis, kuriame ugdomi vaikai nuo 1,5 metų amžiaus.

  Kodėl verta rinktis Sokratus?

  Jau nuo priešmokyklinio ugdymo pakopos mūsų mokiniai ruošiami ne tik pagal bendrojo lavinimo programas, bet ir pagal papildomą licėjaus ugdymo turinį. Jis kuriamas bendradarbiaujant su VDU dėstytojais bei mokslo darbuotojais.

  Ugdyme akcentuojame humanistinės ugdymo filosofijos ir asmens individualumo idėjas. Jaunas žmogus čia atsiskleidžia kaip kertinė ne tik mokymosi, bet ir visos visuomenės dalis.

  • Puoselėjame itin glaudų ryšį su vienu didžiausiu universitetu Lietuvoje – Vytauto Didžiojo universitetu ir aktyviai bendradarbiaujame!
  • Nesame per maži, kad mokiniai negalėtų siekti akademinių aukštumų, bet nesame ir per dideli, jog negalėtume sukurti ugdančios emocinės aplinkos.
  • Kuriame saugią, šiltą ir bendruomenišką mokyklos atmosferą;
  • Turime geriausius mokytojus, kurie rūpinasi mokinių emocine savijauta ir pagalba mokantis;
  • Ugdymo procese naudojame šiuolaikines technologijas;
  • Mokyklos erdvės yra šviesios ir pritaikytos ugdymui, jas nuolat tobuliname;
  • Formuojame mažesnes klases, tad mokytojai daugiau laiko skiria individualiai kiekvieno mokinio pažangai;
  • Mums svarbi puiki mokinių sveikata, tad rūpinamės jų fiziniu aktyvumu ir pakankamu poilsio užtikrinimu;
  • Daug dėmesio skiriame meninėms disciplinoms – visi mokiniai mokosi dailės, muzikos, šokio, teatro.

  Bendradarbiavimas su VDU

  XXI amžiuje pastebimas akademinės bendruomenės ribų išplėtimas, nuolatinis siekis tobulėti, naujausias mokslo žinias pritaikyti praktikoje. VDU yra didžiausia pedagogus rengianti ir edukologinius tyrimus vystanti aukštojo mokslo institucija. Mus vienija noras tobulinti visą Lietuvos švietimo sistemą, bet ir neužmiršti individualių mokinio poreikių bei galimybių.

  Didžiausia VDU pagalba teikiama mūsų mokytojams. Kiekvienam mūsų mokytojui dalyko programą padeda įgyvendinti mentorius – VDU dėstytojas ar mokslo darbuotojas. Licėjaus mokiniams VDU ir universiteto partnerių dėstytojai skaito paskaitas, organizuoja įtraukiančius ir domėtis skatinančius užsiėmimus.

  Unikalu yra tai, kad ne tik mokytojai, bet ir visi mokiniai turi mentorius – vyresniuosius draugus ir pagalbininkus iš akademinės bendruomenės. Aukštesniųjų VDU kursų studentai padeda moksleiviams mokytis, suteikia neįkainojamų papildomų žinių. Konsultuoja ir motyvuoja karjeros bei kitais aktualiais klausimais.

  Licėjaus mokiniams atvira VDU infrastruktūra: jie lankosi, mokosi ir atlieka užduotis laboratorijose, auditorijose, naudojasi virtualia universiteto mokymosi aplinka. Licėjaus mokytojai gali neribotai naudotis VDU bibliotekomis ir jų turimais ištekliais.

  Mokytojai pedagogikos įgūdžius nuolat tobulina modernioje VDU Švietimo akademijoje, o mokyklos darbuotojų gretas papildo talentingiausi šioje įstaigoje parengti pedagogai.

  Tarptautiniai projektai

  Erasmus+

  Erasmus+ projektai skirti stiprinti bendruomenę, įveikti mokymosi problemas ir pagerinti mokinių akademinius rezultatus, taikant meną ir jo rūšis kaip pagrindą.

  NordPlus

  2022 -2023 m. m. mokykla įgyvendins Nordplus Junior projektą ‘‘Digital education and sustainability in the school of XXI“ (Skaitmeninis raštingumas ir tvarumas XXI a. mokykloje"). Projekte dalyvaus mokiniai ir mokytojai iš Estijos, Latvijos ir Švedijos, o mūsų Licėjus yra viso šio projekto koordinatorius. 

  Registruokitės susitikimui arba parašykite mums!

  Prašaome, įrašykite savo vardą.
  Prašome, įrašykite savo telefono numerį.
  Prašome, įrašykite savo elektroninio pašto adresą.
  Prašome, parašykite savo žinutę.
  Aš ne robotas
  Atnaujinti Invalid Input