fbpx

Kviečiame į individualius susitikimus arba Atvirų durų vakarus (plačiau čia)  Registruotis

Gabių vaikų ugdymo programa

Gifted

Socratus icon

Licėjus vykdo Lietuvos valstybės patvirtintą bendrojo ugdymo programą, tačiau taip pat sėkmingai taiko tam tikrus „Gifted“ modelio elementus, ypatingai padedančius individualizuoto mokymo principams įtvirtinti. Licėjus nėra tik ypatingai gabių vaikų elitinė mokykla, tad laikomės principo – visi vaikai gabūs, o mes tik turime pastebėti tuos gabumus, padėti jiems atsiskleisti, „nepamesti“ nei vieno vaiko.

2020-aisiais VDU iniciatyva Lietuvoje startavusi ugdymo programa susilaukė didelio dėmesio ir teigiamų atsiliepimų iš jos dalyvių. Programoje atranką vykdo Lietuvos ir Izraelio ugdymo ekspertai bei psichologai. „Gifted“ - tai atvira mokymosi aplinka, kurioje mokytojai ir dėstytojai padeda vaikams augti intelektualiai ir emociškai. Metodiškai vykdomos specialios gabių vaikų ugdymo programos, teikiamos psichologų konsultacijos, organizuojamos žiemos ir vasaros stovyklos, konsultacijos ir seminarai tėvams tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu.

Ugdymo licėjuje privalumas – artimas ryšys su akademine (universitetine) aplinka. T.y. akademinės inovacijos, geriausi moksliniai pasiekimai licėjaus mokytojams yra itin greitai pasiekiami, jais pasinaudoti pedagogai turi geresnes galimybes, nei kitose ugdymo įstaigose. Licėjaus mokytojus konsultuoja VDU pedagogai ir mokslo darbuotojai. Šios konsultacijos apima ne tik mokytojų dalykinių kompetencijų stiprinimą, bet ir bendrųjų kompetencijų didinimą.

Licėjaus ir „Gifted“ gabių vaikų ugdymo programos bendradarbiavimo sutartis numato galimybę (tėvams ir moksleiviams pageidaujant) nemokamai testuoti licėjaus mokinius. Testų tikslas – nustatyti intelektinius ir emocinius vaikų gebėjimus, atskleisti jų polinkius į tam tikras ugdymosi sritis (pvz. muzika, tikslieji mokslai, humanitarika, socialinė veikla ir t.t.). Testų rezultatus vertina ir apibendrina ne tik edukologai ar mokomojo dalyko specialistai, bet ir psichologai, o tai leidžia geriau atskleisti ir mokinių emocinį intelektą. Testų rezultatų pagrindu licėjaus mokytojai galės tikslingiau ir efektyviau taikyti individualizuoto mokymo principus. Surinkę tam tikrą testuose numatytą vertinimų skaičių licėjaus mokiniai galės papildomai lavintis „Gifted“ programoje, kurią vykdo VDU.

VDU tiek Lietuvoje, tiek ir tarptautinėje akademinėje bendruomenėje itin vertinamas kaip laisvųjų menų universitetas. Todėl mūsų licėjuje kartu su universiteto mentoriais skatinama moksleivių gebėjimas gyvenime taikyti visapusio išsilavinimo nuostatas. Tuo pačiu „Gifted“ programa palaiko tarpdiscipliniškumo, pilietiškumo, socialinio jautrumo, atsakomybės vertybes. Be to, dalyvavimas šioje programoje suteikia licėjaus mokiniams ir mokytojams išskirtines galimybes naudotis VDU mokymo baze, auditorijomis, laboratorijomis.

Kviečiame tėvelius ar globėjus, kuriuos domintų jų vaikų galimybė dalyvauti šioje programoje, kreiptis į mus jau dabar ir mes mielai išsamiai papasakosime apie dalyvavimo „Gifted“ programoje sąlygas bei privalumus, kuriuos suteikiame mūsų licėjaus mokiniams.

Registruokitės susitikimui arba parašykite mums!

Prašaome, įrašykite savo vardą.
Prašome, įrašykite savo telefono numerį.
Prašome, įrašykite savo elektroninio pašto adresą.
Prašome, parašykite savo žinutę.
Aš ne robotas
Atnaujinti Invalid Input