Kviečiame į individualius susitikimus arba nuotolines Atvirų durų dienas (plačiau čia)  Registruotis

Kada į mokyklą – šešerių ar septynerių metų?

Diskusija, kada geriausia vaikui pradėti lankyti, šešerių ar septynerių metų, aktuali jau daug metų. Įvairios šalys elgiasi skirtingai, o pagal Lietuvoje galiojančią tvarką šiandien tėvai gali patys pasirinkti, kada išleisti vaiką į mokyklą. Šį klausimą uždavėme mokyklos „Sokratus“ priešmokyklinio ugdymo pedagogei Donatai Garuckaitei.

„Šiandien apstu šeimų, kurios dažnai užduoda klausimą, kelerių metų vaiką leisti į mokyklą – šešerių ar septynerių? Priešmokyklines grupes lankančių vaikų tėveliai rūpinasi, kad jų vaikas būtų daugiau negu pasirengęs mokyklai - mokėtų skaityti, rašyti ir daugybę kitų „mokyklai reikalingų" dalykų. Ikimokyklinio amžiaus vaikų mamos ir tėčiai nerimauja, ar jų mažyliui jau ne laikas būtų pradėti lankyti priešmokyklinę grupę. Mokykloje svarbu ne tik gebėti skaityti, rašyti ar skaičiuoti, bet ir socialiniai, emociniai, savarankiškumo įgūdžiai, kurių šių dienų vaikai turi mažiausiai, todėl vėliau mokykloje gali kilti sunkumų.

news2 2

Vaiko pasiruošimas mokyklai labai priklauso nuo individualių vaiko savybių, kiek jis imlus naujiems dalykams dar būdamas priešmokyklinėje klasėje. Visi vaikai yra skirtingi. Vienas šešiametis gali būti labai žingeidus, smalsus, puikiai prisitaikantis prie naujų situacijų, emociškai brandus. Tuo tarpu kitam jo bendraamžiui gali rūpėti tik žaidimai su draugais, o ne mokyklos reikalai. Taigi, jei tėvai bei pedagogai tai pastebi, geriau dar leisti vaikui tuos metus „pažaisti” ir palaukti.

Labai svarbu, kad vaikas iki mokyklos spėtų pažaisti, nereikia atimti iš vaiko vaikystės, tai prigimtiniai dalykai. Vaikui metai – didelis laiko tarpas, kurio metu įvyksta daug pokyčių. Jei vaikas dar nesidomi mokymųsi, tai atliekant ne itin patinkančias užduotis gali sumažėti mokymosi motyvacija, susidomėjimas. Geriau palaukti susidomėjimo mokykla, nes tokiu būdu labiau tikėtina sėkmė mokymosi procese.

Kitos naujienos