fbpx

Kviečiame į individualius susitikimus arba Atvirų durų vakarus (plačiau čia)  Registruotis

Pirmasis VDU licėjaus „Sokratus" naujienlaiškis

Kodėl atsirado mūsų pirmasis naujienlaiškis ir kam jis skirtas? Visi žinome, kad atostogos yra nuostabus dalykas! Bet kartais kyla klausimų, o ką per jas veikti? Siūlome savo atostogas leisti prasmingai. Suplanuojame ir įgyvendiname! VDU licėjaus „Sokratus“ mokytojai skuba tėveliams ir mokiniams į pagalbą. Rekomenduojame tai, ką esame patys išbandę ir patyrę.

„Kodėl vasario 16-ąją keliame vėliavas?"

Atsakymas glūdi 1918 m. vasario 16-oje. Tuomet 20 Lietuvos Tarybos narių išreiškė didžiosios dalies Lietuvos gyventojų valią ir paskelbė apie Lietuvos valstybės atkūrimą. Ji buvo panaikinta dar 1795 m., kai Rusija, Austrija ir Prūsija 3 kartą pasidalino Abiejų tautų respubliką (Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė tuo metu buvo šios valstybės dalis).

123 metus Lietuvos valstybė neegzistavo, o buvo okupuota Rusijos (1795-1915 m.) ir Vokietijos (1915-1918 m.) imperijų. Taigi vasario 16-ąją keldami vėliavas iškilmingai deklarauojame, jog esame Nepriklausoma valstybė. 

Vasario 16-ąją ŠVĘSKIME Lietuvos valstybės atkūrimo dieną! 

 

Teatro mokytoja Sigita Pikturnaitė turi dvi rekomendacijas:

1. Kadangi atostogų metu bus minima Lietuvos nepriklausomybės diena, kviečiu mokinius drauge su savo šeimomis apsilankyti įspūdingo grožio Rasų kapinėse ir aplankyti vieno svarbiausių šios nepriklausomybės siekėjų dr. Jono Basanavičiaus kapą (jį rasite įėję per pagrindinį kapinių įėjimą, pasukę į dešinę ir pasiekę didžiąją kapinių koplyčią. Dr. J. Basanavičiaus kapas yra kitoje takelio pusėje nei koplyčia). Kapinių adresas Rasų g. 32, Vilnius.

2. Taip pat labai rekomenduoju paskaityti puikią Monikos Vaicenavičienės knygą „Per balas link aušros: pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus" ir sužinoti, kokia nepaprastai įkvepianti asmenybė buvo mūsų tautos atgimimo Tėvas!

Geografijos mokytoja Ina Kudrešova rekomenduoja:

Aplankykime biblioteką! Tarkime, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka yra puikiai atnaujinta ir pritaikyta įvairaus amžiaus žmonėms! Bibliotekoje rasite įdomių knygų ne tik suaugusiems, bet ir jaunimui bei vaikams. Čia yra erdvės skaityti, mažųjų erdvė, vaikų užimtumo centras, dirbtuvės PATS SAU, kurios skirtos  mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunuoliams.  Apsilankiusi čia galiu neskubėti, išsirinkti įdomią knygą bei pailsėti ir išgerti puodelį arbatos. Mokiniams rekomenduoju apsilankyti Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje (Gedimino pr. 51, I a.). Ir rekomenduoju į namus pasiimti paskaityti knygą, tiesa, neužmirškite ją vėliau grąžinti!

Direktoriaus pavaduotoja pagrindiniam ugdymui Roberta Žižienė rekomenduoja:

Jei tik oro sąlygos leidžia (žygiuoti nepalankiu oru, žinokit, yra daug smagiau – išbandyta), siūlau savaitgalį pasidaryti termosą arbatos, įsidėti užkandžių ir su visa šeima išeiti į nedidelį žygį. Nesudėtinga ir neilga trasa yra čia: https://nesedeknamuose.lt/pazintiniai-takai/varniku-pazintinis-takas/ . O galbūt žygio trasa driekiasi ir visai šalia jūsų namų, tereikia ją atrasti. 

Administratorė Renata Abromavičienė rekomenduoja:

Siūlau aplankyti 1000 šviesų festivalį, kuris vyksta Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Kodėl verta? Nes tai vieta, kuri primena pasaką. Visą informaciją apie festivalį rasite čia: https://www.1000sviesu.lt/

 

Kitos naujienos

Registruokitės susitikimui arba parašykite mums!

Prašaome, įrašykite savo vardą.
Prašome, įrašykite savo telefono numerį.
Prašome, įrašykite savo elektroninio pašto adresą.
Prašome, parašykite savo žinutę.
Aš ne robotas
Atnaujinti Invalid Input