fbpx

Kviečiame į individualius susitikimus arba Atvirų durų vakarus (plačiau čia)  Registruotis

Gamtos mokslų savaitės veiklos

Visa praėjusi savaitė (kovo 14-18 d.) buvo skirta Gamtos mokslų savaitei, kurios metu visų klasių mokiniai dalyvavo skirtingose veiklose, kuriose persipynė skirtingos disciplinos.

Ją pradėjome su pačiais mažiausiais – Anderseno klasės mokiniais (priešmokyklinukais) paminėdami Pasaulinę Žemės (kovo 20 d.) ir Vandens (kovo 22 d.) dieną. Eksperimentų pamokos metu priešmokyklinukai aiškinosi, kaip susidaro vaivorykštė, iš kur atsiranda spalvos. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Žemė – mūsų planeta”. Kol komandos aktyviai kovėsi protmūšyje, kiti klasės draugai žiūrėjo filmą „Žemė – mūsų namai” bei piešė Žemę, kurioje jie norėtų gyventi. Vyresnieji - Darvino ir Kolumbo klasių mokiniai vyko į Vilniaus Universiteto geologijos muziejų, kur klausėsi gerb. dr. Eugenijos Rudnickaitės išsamaus ir įdomaus pasakojimo apie mineralus, uolienas, tame tarpe ir brangakmenius bei meteoritus, o taip pat fosilijas. Teko “pabendrauti” ir su Goša - įspūdingo dydžio mamutu iš Anžu. Tai antras kartas, kai VU Geologijos muziejuje galima pamatyti visą šio išnykusio gyvūno skeletą. Jis rastas Kotelno saloje – didžiausioje Anžu salų grupės saloje Naujojo Sibiro salyne, Jakutijoje (Rusija). Tai labiausiai į šiaurę nutolęs žinomas mamuto skeleto radinys. Skeletas rastas 2003 m. rugpjūčio mėn. ekspedicijos metu. Nustatyta, kad jis gyveno apytikriai prieš 45 000 metų. Būdamas gyvas šis mamutas svėrė apie 7 tonas. Buvo tikrai įspūdinga susipažinti su juo iš arčiau. Tęsdami suplanuotas Gamtos savaitės veiklas, priešmokyklinukai ir Platono bei Šekspyro klasės mokiniai ketvirtadienį dalyvavo „Žaliojo taško“ organizuotame aplinkosauginiame renginyje - kūrybinėse dirbtuvėse „Įdomioji ekologija“, kurių metu pasigamino labai šmaikščius oliziukus.

Gamtos savaitę vainikavo geografijos mokytojos Inos viktorina-protmūšis Darvino ir Čiurlionio klasės mokiniams, o fizikos mokytojas Raimundas pravedė pamoką apie lazerių panaudojimo galimybes bei pademonstravo lazerines graviravimo stakles DaVinčio klasės mokiniams, biologijos mokytoja Vilmos kartu su Darvino klase žiūrėjo dokumentinį filmą „Ties riba: mokslas ir mūsų planeta”. Gamtos savaitė baigėsi, bet renginiai nesibaigė - kovo 25 dieną Darvino klasės mokinių laukia atsakingas dalyvavimas protmūšyje anglų kalba kartu su kitais mokiniais iš visos Lietuvos (biologijos mokytoja Vilma) bei DaVinčio klasės mokinių edukacinė išyka į Vilniaus Universiteto meteorologijos stotį su geografijos mokytoja Ina.

Dėkojame pagrindinei Gamtos mokslų savaitės organizatorei ir veiklų sumanytojai – gamtos ir biologijos mokytojai Vilmai Jočienei, taip pat fizikos mokytojui dr. Raimundui Sereikai, geografijos mokytojai Inai Kudrešovai, chemijos mokytojai Emilijai Zakaitei, pradinių klasių mokytojai Justinai Kliknaitei už Šekspyro klasės parengtą edukacinę parodą „Paukščiai“ ir visoms mokytojoms, kurios su savo mokiniais entuziastingai prisijungė į Gamtos mokslų savaitės iniciatyvas!

Gamtos mokslų savaitė

Kitos naujienos

Registruokitės susitikimui arba parašykite mums!

Prašaome, įrašykite savo vardą.
Prašome, įrašykite savo telefono numerį.
Prašome, įrašykite savo elektroninio pašto adresą.
Prašome, parašykite savo žinutę.
Aš ne robotas
Atnaujinti Invalid Input