fbpx

Kviečiame į individualius susitikimus arba Atvirų durų vakarus (plačiau čia)  Registruotis

Fizinio ugdymo pamokos Vytauto Didžiojo universitete

Šiandien VDU licėjaus „Sokratus" 5-8 kl. mokiniams kūno kultūros užsiėmimai vyko VDU Sporto mokslo tyrimų laboratorijoje. Mokinius sutiko prof. dr. Kazys Milašius, kuris kartu su kūno kultūros mokytoja dr. Rasa Mikalonyte teoriškai ir praktiškai supažindino su laboratorijos veikla.


Šios laboratorijos veiklos pagrindas - Lietuvos olimpinių rinktinių: irklavimo, baidarių ir kanojų irklavimo, bokso, dviračių sporto, imtynių, lengvosios atletikos, plaukimo, sunkumų kilnojimo, šiuolaikinės penkiakovės, sporto žaidimų - krepšinio, rankinio, futbolo, tinklinio komandų žaidėjų bei žiemos sporto šakų - biatlono, slidinėjimo, kalnų slidinėjimo ir čiuožimo trumpuoju taku rinktinių narių ir kandidatų rengimo mokslinis valdymas. Sporto mokslo tyrimų laboratorijos mokslininkai atlieka Lietuvos olimpinės rinktinės narių ir kandidatų bei olimpinės pamainos jaunųjų sportininkų, bei kitų sporto šakų sportininkų rengimo, fizinių ir funkcinių galių kaitos tyrimus.


Mokiniai turėjo progą susipažinti su laboratorijos vadovu, kuris trumpai pristatė koks darbas vyksta laboratorijoje atėjus sportininkams bei testavimui naudojamais aparatais (plaukimo, slidinėjimo, irklavimo, baidarių kanojų irklavimo konceptais, dinamometrais rankų plaštakų jėgai pamatuoti, psichomotorinių funkcijų testais (reakcijos laiku ir judesių dažniu, kurie parodo CNS paslankumą), spirometru (plaučių tūris, l), sportininkų kojų raumenų galingumo testavimo specifika), bei kiekvienas jų galėjo išbandyti savo jėgas ant pasirinkto ergometro.
Visus duomenis mokiniai rašė į specialius protokolus, mokėsi paskaičiuoti KMI, susipažino su kitais duomenų rodikliais - vatais (W, W/kg ir kt.) gaunamus atlikus testą. Visų klasių mokiniai patys išbandė - plaukimo, baidarių ir kanojų ergometrus, mokėsi pamatuoti rankų plaštakų jėgą, atliko psichomotorinės reakcijos ir judesių dažnio testus sureaguojant į šviesos ir garso dirgiklius, išmatavo savo ūgį ir svorį, Išbandė wattbike dviratį, kuriuo nustatomas kojų raumenų galingumas (W) atliekant skirtingos trukmės testus (šiuo atveju 10 sek.).
Be to, viešnagės metu mokiniai susipažino ir su kitomis VDU Švietimo akademijos erdvėmis. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko biblioteka ir auditorijos, kuriose vykdomos studijos.
Pasibaigus karantino apribojimams mūsų licėjaus mokiniai vis dažniau naudosis VDU turima infrastruktūra.

Kitos naujienos

Registruokitės susitikimui arba parašykite mums!

Prašaome, įrašykite savo vardą.
Prašome, įrašykite savo telefono numerį.
Prašome, įrašykite savo elektroninio pašto adresą.
Prašome, parašykite savo žinutę.
Aš ne robotas
Atnaujinti Invalid Input